• Vyhodnotenie súťaže Nebuď fejker 2024

• Štvrtkové ráno bolo pre troch žiakov z I.TOK a troch pedagógov neobvyklé. Bola to odmena za ich snahu a prácu. Lebo  aj Spojená škola v Sabinove sa zapojila do 3. ročníka celoslovenskej súťaže s názvom Nebuď fejker 2024, ktorú organizoval Úrad priemyselného vlastníctva SR so sídlom v Banskej Bystrici. A tam sa 20. 6. 2024 konalo slávnostné vyhodnotenie súťaže.

A vyplatilo sa. Dielo, ktoré malo podobu štylizovaného listnatého stromu s názvom Strom aktivít získalo 1. miesto. Pričinili sa oň žiaci 1. ročníka učebného odboru obrábač kovov: Peter Marcinko, Matúš Petrík a Kristián Giňa pod vedením majstra odborného výcviku Bc. Antona Konečného. V tento výnimočný deň sme sa okrem slávnostného aktu odovzdávania cien  zúčastnili aj na prednáške s tematickým názvom Základy duševného vlastníctva, na ktorej nám Mgr. Skúpa, PhD. ozrejmila pojmy duševné vlastníctvo, vynález, patent a možnosti ochrany vynálezov (patent, ochrana registrovaným dizajnom, ochrana úžitkovým vzorom, ochrana zemepisným označením...).

Po tejto prednáške si žiaci formou kvízu otestovali svoje vedomosti o duševnom vlastníctve a s pocitom dobre odvedenej práce a získanej ceny sa spokojne vrátili do každodennej reality bežného školského dňa. Srdečne im blahoželáme a prajeme veľa ďalších kreatívnych nápadov a pedagógom veľa síl a výnimočných žiakov.

• 2. kolo prijímacích skúšok

• Žiaci 9. ročníka ZŠ, ktorí neboli prijatí na štúdium na strednú školu, majú možnosť sa prihlásiť do 2. kola prijímacích skúšok. Prihlášku je nutné podať elektronicky (cez EduPage), e-mailom, poštou alebo osobne na sekretariáte školy prípadne u zástupcu pre teoretické vyučovanie do 14.6.2024. Kontakt tu

2. kolo prijímacích skúšok v študijných odboroch sa uskutoční 18.6.2024 (utorok) o 8.00 hod.

Kritéria prijímacích skúšok sú rovnaké ako v 1. kole.

Počet voľných miest: pozri obrázok

• Pentapolitana 22.ročník / Dni Sabinova

• 12. júna 2024 sa v rámci Dní Sabinova uskutočnil v areáli Spojenej školy v Sabinove 22. ročník Pentapolitany, ktorá je súťažou stredoškolákov. Tohto roku sa uskutočnil florbalový turnaj zmiešaných družstiev stredných škôl sabinovského okresu.

Výsledky:

1. miesto - Gymnázium Lipany

2. miesto - Súkromné gymnázium DSA Sabinov

3.miesto - Spojená škola, SNP 16, Sabinov

4.miesto - Stredná odborná škola PaS Lipany

• Štúrovci v Sabinove / Dni Sabinova

•  Trieda III. MEO sa zúčastnila v utorok 11. júna na prednáške a odhalení pamätnej tabule sabinovským národovcom z roku 1848 v spolupráci s Miestnym odborom Matice slovenskej v Sabinove.

• Deň detí

• Vek je len číslo, a preto deň detí oslavujeme všetci spoločne.

V našej škole sme 7.6.2024 tento deň oslávili najmä športovo. Pod záštitou učiteľov Mgr. Mačekovej, Mgr. Angeloviča, Ing. Molčana a Mgr. Višňovského si žiaci mali možnosť zahrať futbal, kde sa už tradične stala víťazom trieda I.STT. Okrem toho sa hral aj crossminton a volejbal, pričom najlepšou hráčkou bola Zuzana Dž. z triedy I.TOK.

Celý čas sa mohli žiaci občerstviť zdravím ovocím, ale aj sladkosťami. Všetci sme sa zabavili.

• Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

• Úspešní abselventi našej školy si dnes slávnostne prevzali maturitné vysvedčenia z rúk p. riaditeľa M. Ondrejkoviča, zástupcov J. Lukáča a S. Mišenka a svojich obetavých triednych učiteľov A. Marcinkovej (IV.MEO), K. Skladanej (II.NSD), J. Župu (II.NSX) a J. Šomjaka (II.NSE). Za reprezentáciu školy a výborné výsledky boli ocenení žiaci M. Lukáč, S. Polča, N. Fabuľa, M. Dvorščák, L. Siváková a N. Kalejová.

Všetkým absolventom želáme veľa úspechov v ich nasledujúcom živote.

• SNP 16,
        083 01 Sabinov