• Študijné odbory

(dĺžka štúdia 4 roky, absolventi získajú maturitné vysvedčenie a výučný list, osvedčenie na elektrotechnickú spôsobilosť )

mechanik elektrotechnik 2697 K

•     autoelektronika - absolvent ovláda práce pri konštrukcii, výrobe, montáži, diagnostike, servise a opravy na elektrotechnických  a elektronických zariadeniach automobilov.

•     spotrebná technika - absolvent ovláda základné elektronické zariadenia, elektropríslušenstvo spotrebnej elektroniky, údržbu a opravy elektronických prvkov a zariadení elektroniky.

•     informačné technológie - absolvent ovláda výpočtotechniku, prvky a architektúru počítačových sietí, hardvérové a softvérové vybavenie v počítačových sieťach.

operátor drevárskej a nábytkárskej výroby 3341 K - duálne vzdelávanie

Absolvent ovláda a vie organizovať prácu pri ručnom a strojovom spracovaní dreva, vie navrhnúť a posúdiť postupy výroby drevárskych a nábytkárskych výrobkov.

Učebné odbory

(dĺžka štúdia 3 roky, absolventi získajú výučný list)

autoopravár 2487 H (01 - mechanik

Absolvent môže pracovať samostatne ako živnostník, v automobilovom priemysle a servisných opravovniach. Má praktické zručnosti potrebné pre štandardné opravy cestných motorových vozidiel.

kuchár 6445 H

Absolvent môže pracovať ako živnostník, v potravinárskom priemyslev reštaurných zariadeniach. Pozná zásady uplaovania gastronomických pravidiel pre prípravu pokrmov domácej a zahraničnej kuchyne.

technicko-administratívny pracovník 6475 H

Absolvent ovláda obchodnú korešpondenciu, ekonomické princípy riadenia firmy a základy účtovníctva. Odbor je vhodný najmä pre dievčatá.

obrábač kovov 2433 H

Absolvent  môže pracovať samostatne ako živnostník v strojárenskom priemysle, má praktické zručnosti potrebné pre obrábanie technických materiálov.

Nižšie stredné odborné vzdelanie

(dĺžka štúdia 2 roky, absolventi získajú vysvedčenie o ukončení štúdia)

obrábanie kovov 2477 F

Absolvent vie vykonávať jednoduché práce pri obsluhe strojov pre strojárenský priemysel.

potravinárska výroba 2982 F

Absolvent vie vykonávať jednoduché a pomocné práce v potravinárskej výrobe.

stavebná výroba 3686 F

Absolvent vie vykonávať základné stavebné práce v stavebnej výrobe.

spracúvanie dreva 3383 F

Absolvent vie vykonávať jednoduché práce pri spracovaní dreva.

Žiaci majú možnosť absolvovať Kurz na získanie nižšieho stredného vzdelania.

(dĺžka štúdia 2 roky, absolventi získajú maturitné vysvedčenie)

Nadstavbové štúdium

dopravná prevádzka 3757 L

Absolvent môže nájsť uplatnenie v  dopravných službách a  v  zasielateľských organizáciách v cestnej doprave.

drevárska a nábytkárska výroba 3347 L

Absolvent môže nájsť uplatnenie v drevárskej, nábytkárskej a čalúnnickej výrobe.

spoločné stravovanie 6421 L

Absolvent môže nájsť uplatnenie v spoločnom stravovaní, v hotelových a ubytovacích zariadeniach.

strojárstvo - obrábanie materiálov 2414 L02

Nadväzujúce formy štúdia pomaturitné

mechanik elektrotechnik 2697 N

- škola ponúka pomaturitné štúdium v tomto odbore so zameraním na silnoprúdotechniku.

Duálne vzdelávanie

je systém odborného  vzdelávania a prípravy, ktorý sa vyznačuje výkonom praktického vyučovania priamo u zamestnávateľa.

obrábač kovov 2433 H

Absolvent okrem práce na konvenčných strojoch, pozná aj základné princípy nekonvenčných technológií. Môže sa uplatniť pri obsluhe konvenčných obrábacích strojov s rozličným stupňom automatizácie a tiež pri obsluhe CNC strojov. Pozná základy technického zobrazovania a kreslenia v strojárstve, základné druhy materiálov používaných v strojárstve, metódy tepelného spracovania a povrchových úprav, základné bezpečnostné predpisy pre jednotlivé kovoobrábacie stroje, technickú dokumentáciu, normy, predpisy a technické požiadavky.

Škola má uzavretú zmluvu o duálnom vzdelávaní s firmami

GOHR, s. r. o., Vký Šariš a GIM-S, s. r. o. Ľubotice.