• Stretnutie absolventov

• Srdečné stretnutie absolventov 4.MEA našej školy, ktoré sa konalo v piatok 27.12.2019 s triednou učiteľkou Mgr. Valériou Talarovičovou.

• Šťastné a Veselé Vianoce

• Vianočné prázdniny

Od pondelka 23. decembra 2019 začínajú vianočné prázdniny, ktoré trvajú do utorka 7. januára 2020.

Návrat do školských lavíc je v stredu 8. januára 2020.

• Výherca vianočnej tomboly "ZO SRDCA"

• Výherca hlavnej výhry našej tomboly "ZO SRDCA" žiak 4.MEA Dominik Č. pri odovzdávaní ceny riaditeľkou

Mgr. Futejovou. Srdečne blahoželáme!

• GENIUS MATEMATICUS

• 20 našich žiakov z 1. až 4. ročníka sa dnes, 17. 12. 2019, zapojilo do 15. ročníka medzinárodnej súťaže organizovanou portálom GENIUS LOGICUS. V online súťaži GENIUS MATEMATICUS   zábavnou formou riešili matematické príklady z každodenného života. Súťaže prebiehajú už v 8 krajinách a úlohy sú navrhnuté tak, aby žiaci postupnými krokmi našli riešenie s použitím svojich kombinačných schopností.

• Interreg - príprava slovenských regionálnych jedál

• Interreg 12.12.2019 - 13.12.2019 v Sabinove - Naučiť žiakov a majstrov z Poľska pripravovať slovenské regionálne jedlo mačanka a pagáče a spoznávať kultúru a jazyk regiónu.

• Kurz programovania PLC

• Dňa 9 - 13.12.2019 sa vykonal v dielni automatizácie a robotizácie kurz programovania PLC pre žiakov (program Interreg).

• Vianočná tombola "ZO SRDCA"

• Výsledky Mikulášskej súťaže

• Každý rok, 6. decembra, prichádza k všetkým deťom sveta Mikuláš, ktorého v každej krajine volajú inak. Napr. v Severnej Amerike Santa Claus,  Holandsku Sinterklaas, Turecku Noel Baba,  Francúzsku Saint Nicolas...

Ale asi málokto z nás vie, že meno Mikuláš pochádza z gréčtiny a v preklade znamená „víťaz“. Aj my, žiacka školská rada, sme tento deň poňali súťažne a pripravili sme originálne úlohy pre žiakov jednotlivých tried. Žiaci sa zabávali, medzi sebou pretekali a dopadlo to takto:

1. miesto: I.MEO
          2. miesto: III.MEA
          3. miesto: II.MEA
        • Budapešť

• Najkrajšie obdobie roka, Vianoce, práve prichádzajú. Toto predvianočné obdobie sme si chceli spríjemniť návštevou a spoznávaním krás  metropoly Maďarska, Budapešte. Žiaci 1. - 4. ročníka spolu so svojimi triednymi učiteľmi navštívili nákupno-zábavné centrum Campona v ktorom sa nachádza Tropicarium, známe „žraločie ZOO“. Videli sme v ňom aligátory, exotické plazy, nádherné farebné sladkovodné a morské rybičky, voľne poletujúce vtáky a mnoho ďalších exotických zvieracích bytostí ako aj 12 metrový pozorovací tunel pod akváriom so žralokmi a rajami.  Nechýbala vyhliadka mesta a potom sme sa spoločne presunuli na Námestie Vörösmarthy, kde sa každoročne konajú slávne budapeštianske, vianočné trhy. Za sprievodu bohatého kultúrneho programu sme mali možnosť ochutnať tradičné maďarské špeciality, vianočné dobroty a obdivovať diela remeselných umelcov.

Príjemné spomienky nám zostanú, ale nezabudnime, že čarovný predvianočný čas, advent, je časom na uvedomenie si pravej hodnoty Vianoc!

• Vianočný stromček a Mikuláš na našej škole