• Polročné vysvedčenie 2020

•  31. januára si študenti prevzali polročné vysvedčenia. Najlepší z nich boli ocenení riaditeľkou školy.

• Futsalový turnaj tried o pohár riaditeľky Spojenej školy

• Výsledky turnaja:

1. miesto 4.MEA

2. miesto 1.MEO

3. miesto 2.MEA

Výhercom srdečne blahoželáme!

• Projekt Interreg - barmanský a baristický kurz pre žiakov

• DANUBIUS GASTRO 2020

• V dňoch 23-25.1.2020 naši žiaci a žiaci partnerskej školy z Iwoniczu, uskutočnili vzdelávací zájazd  na Medzinárodný veľtrh gastronómie DANUBIUS GASTRO - INCHEBA Bratislava v rámci programu Interreg.

Súčasťou zájazdu bola prehliadka podhorskej osady - Vlkolínca, pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry, návšteva Bratislavského hradu a mesta Bratislava.

• Zdravá výživa

• Dnes, 22.1.2020, sme „Zdravú desiatu“ našich žiakov, v podobe rožkov so salámou, paštétou či majonézovými šalátmi vystriedali za chlebík s bryndzovou a syrovou nátierkou a jablkom. Z nápojov sa v našej ponuke objavilo acidofilné mlieko a nezabudli sme ani na milovníkov sladených nápojov, ktorým sme dopriali acidofilné mlieko s príchuťami čokolády, vanilky, banánu či jahody.

Organizátori, žiaci II.MEA triedy, pod vedením Mgr. Mihaľákovej a Mgr. Skladanej pripravili  toto chutné a zdravé občerstvenie pre všetkých žiakov a zamestnancov našej školy. Aj táto akcia nám má pripomenúť, že život každého človeka je jedinečný, preto by si ho mal každý z nás dostatočne vážiť a dávať dôležitosť  tomu, ako sa stravuje.

• Someliérsky kurz

•

Základné znalosti a orientáciu vo svete vína chceli získať piati naši a piati poľskí pedagógovia na kurze someliérstva.

V teoretickej časti zistili, čo všetko sa ukrýva pod pojmom someliér, spoznali históriu vína, výrobu vína, chyby vína a kritéria hodnotenia vína.

V praktickej časti sa dozvedeli o spôsoboch servírovania bielych, ružových, červených a šumivých vín, ktoré si aj sami vyskúšali. Zaujímavou časťou bolo senzorické hodnotenie vína, pri ktorej posudzovali farbu, vôňu a chuť vína, ako aj celkový dojem a celkovú akosť vína. Počas kurzu celkovo hodnotili 20 vzoriek slovenských aj zahraničných vín. Účastníci kurzu sa zhodli na tom, že slovenské vína dokážu uspokojiť aj najnáročnejších milovníkov vín.

• Školské kolo "Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry"

• Interreg - školenie Geometria zavesenia kolies