• Školský výlet

• Dnešný deň bol  pre triedu I.NSD dňom, kedy si mohli vychutnať spoločný „prázdninový“ deň.  Navštívili sme Košice, druhé najväčšie mesto na Slovensku. Návštevu metropoly východu sme začali uličkou historických remesiel - Hrnčiarskou ulicou. Pozreli sme si miestny obchodík so šperkami a ochutnali dobroty raňajkárne Rozprávka.   Obdivovali sme ručné hrnčiarske výrobky a svoje vedomosti o čajoch sme si spolu zopakovali v predajni Bylinkáreň, ktorá nám učarila vôňou čajov a byliniek. Neodolali sme a kúpili sme si rôzne druhy sypaných čajov.

Pozreli sme si aj najväčší kostol na Slovensku Dóm sv. Alžbety (interiér 1200 m2) s jedinečnými gotickými točitými  schodmi (v Európe je iba päť a tieto sú najstaršie) a vstúpili sme do podzemia, kde v kryptách pod hlavným gotickým oltárom sú uložené pozostatky významných cirkevných hodnostárov.

Neobišli sme ani známe košické nákupné centrum, ktoré bolo poslednou bodkou nášho dnešného výletu. Výletom sa pomaly končí školský rok, ale je zároveň začiatkom nových prázdninových zážitkov.

• Oznam

• Slávnostné odovzdávanie výučných listov a záverečných vysvedčení končiacich ročníkov bude v stredu 28.6.2023 o 8:00 hod.

• Digitálny žiak - aktualizácia

• Naša škola podporuje projekt Digitálny žiak.

Všetky informácie na registráciu nájdete na webstránke https://digitalnyziak.sk/ziaci/

Projekt na podporu rozvoja digitálnych zručností slovenských žiakov je podporovaný aj Spojenou školou, SNP 16, Sabinov. Zmena - pozor registrácia prvých ročníkov je možná iba do 31.8.2023 a žiakov v hmotnej núdzi do 30.9.2023

V prípade nejasností kontaktujte triednych učiteľov alebo koordinátora - Mgr. Tutoky Miroslav osobne alebo pomocou správy.

• Pentapolitana 2023

• 13. júna 2023 sa v rámci Dní Sabinova uskutočnil v areáli Spojenej školy v Sabinove 21. ročník Pentapolitany, ktorá je súťažou stredoškolákov v netradičných športových disciplínach.

Tohtoročnej súťaže sa zúčastnilo 51 študentov zo siedmich stredných škôl zo Sabinova, Lipian, Prešova a Košíc. Dievčatá a chlapci si zmerali sily v stláčaní váhy, slalome a hode valčekom alebo siahovicou. V kategórii jednotlivcov dievčat obsadila prvé miesto Simona Ch. (SŠ, Masarykova 24, Prešov), na druhom mieste sa umiestnila Nicol K. (Gymnázium Lipany) a na treťom Jana P. (OA Košice). Víťazom kategórie jednotlivcov chlapcov sa stal študent domácej školy Frederik K. (SŠ, SNP 16, Sabinov), striebro získal Adam Š. a bronz Jakub K. (obaja zo SOŠ podnikania a služieb Lipany). Celkové výsledky družstiev sú nasledovné:

družstvá dievčat:

1. miesto – SŠ, Masarykova 24, Prešov,

2. miesto – OA Košice,

3. miesto – Gymnázium Lipany,

družstvá chlapcov:

1. miesto – Spojená škola, SNP 16, Sabinov,

2. miesto – SOŠ podnikania a služieb Lipany,

3. miesto – OA Košice.

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník Pentapolitany.