• Barmanský kurz

• Barmanský kurz pre pedagógov bol jednou z ďalších aktivít projektu Interreg na „Zvyšovanie kvality odborného vzdelávania v cezhraničnej oblasti“. Dvojdňový kurz v sebe zahŕňal históriu miešaných nápojov, poznávanie inventára, desatoro barmana, výrobu najznámejších destilátov a praktické ukážky prípravy miešaných nápojov.

• Silná ruka stredoškoláka - celoslovenské finále

• kedy: 22.11.2019,miesto: TUKE Košice,kto: Samuel Lipovský IV.MEA získal 5. miesto.Blahoželáme!

• Všeobecný kurz poľského jazyka

• Uskutočnili sme kurz "Zvyšovanie kvality odborného vzdelávania v cezhraničnej oblasti -P2- "PLSK.03.01.00-18-0186/18" dňa 15.11.2019 - 16.11.2019 v Sabinove.

• Zriadenie špecializovanej učebne s robotom ABB úspešne zavŕšené

• Pod vedením hlavného majstra odborného výcviku Ľubomíra Ondrejkoviča Spojená škola Sabinov vytvorila prvé pracovisko s priemyselným robotom ABB 120 a PLC systémami SIEMENS. Vysokošpecializované pracovisko automatizácie a robotizácie tak začína slúžiť pri výuke praktického vyučovania. Inštaláciu, odborné poradenstvo a školenie realizovala firma AUSYS. Financované poskytnutím regionálneho príspevku Úradu vlády Slovenskej republiky.

• Nežná 30

• Žiaci a učitelia zo všetkých stredných škôl Prešovského kraja sa mohli zúčastniť na programe venovanom 30. výročiu Nežnej revolúcii. Oslava slobody, pravdy, demokracie a lásky  v scénickom prevedení  študentov, pedagógov a umelcov bola poďakovaním a priestorom na sprostredkovanie spomienok z udalostí tesne pred a po 17. novembri 1989.

• Hodina deťom

• Vo štvrtok 14. novembra sa Slovensko a naša škola znova spojila, aby pomohla deťom, ktoré to potrebujú.

Do ulíc vyšli dobrovoľníci - naši žiaci so žltými pokladničkami s motívom maskota Huga. Aj takto sme sa zapojili do zbierky Hodina deťom.

• Meranie a kontrola emisií

• Školenie v rámci programu Interreg "Naučiť žiakov a majstrov z Poľska meranie a kontrola emisií pomocou diagnostického prístroja BA 250- BOSCH".

12.11.2019 - 14.11.2019 v Sabinove.

• Kuchnia staropolska

• V rámci zvyšovania kvality odborného vzdelávania v cezhraničnej oblasti sme sa 12.11. 2019 vydali do Iwoniczu. Tentokrát naša 8 – členná výprava (Mgr. Mihaľáková, Mgr. Skladaná, žiaci II.SPS) spoznávala „Kuchniu staropolsku“. Program obsahoval okrem prípravy jedál Kuchni staropolskej aj jej históriu, zaujímavosti o regionálnych kuchyniach (Kuchnia Góralska, Kuchnia Galicyjska, Kuchnia Kresowa, Kuchnia Šląska) a spoznávanie nových kulinárskych techonológií.

Napriek tomu, že poľská kuchyňa v mnohom pripomína našu, alebo českú, typickým príkladom sú golubki, pierogi či bigos, dostali sme možnosť vyskúšať aj nové chute a kombinácie.

Uvarili sme Staropolski krem z ziemniaków, Crepinette, Sos myśliwski, Kapusta po staroplsku, Pieczony ziemniak, Filet z kaczko sous vide z sosem pomarańczowo, Polędwiczka w maślanej marynacie z smaźonym świežym ogórkiem, Wolowe Raffaello, Kotleciki gumólki a čo najlepšie zdokumentovali, aby nové vône a  chute mohli prevoňať aj vašu kuchyňu.

15.11. 2019 sa síce naša výprava skončila, ale zozbierané chutné recepty predstavujú aj dnes zlaté dedičstvo. A preto jedna dobrá rada na záver, nezabudnite si zapísať chutné recepty starých mám, ktoré sa odovzdávali z pokolenia na pokolenie, lebo patria k pokladom našej, tradičnej, slovenskej kuchyne!

• DEŇ PSK 2019

• Beseda a návšteva poslancov PSK Ing. Mareka Hrabčáka, PhD. a Jozefa Kanuščáka počas Dňa PSK 12.11.2019 v našej škole. Sprievodné akcie - ukážka CAD programov,  prezentácia výrobkov žiakov - oblasť elektrotechnika, porovnávanie diagnistických systémov, športové odpoludnie - fotoalbum.