• Burza informácií stredných škôl v MsKS Sabinov

• V stredu 14. februára 2024 v spolupráci s Centrom poradenstva a prevencie Sabinov a Úradom práce sociálnych vecí a rodiny v Sabinove sa v priestoroch estrádnej sály Mestského kultúrneho strediska v Sabinove konala Burza informácií pre žiakov základných škôl, na ktorej sme sa aktívne zúčastnili.

• VALORANT

• V čase pandémie Covid-19, ktorá postihla všetky stránky nášho života a úplne pozastavila klasický šport sa upriamila pozornosť na elektronický šport, pretože ten bolo možné vykonávať aj z pohodlia našich domovov. Elektronický šport sa stal jednou z tém športových novín a začali ho uznávať aj  najväčší skeptici v zmysle, že to nie je iba neželané hranie počítačových hier. Najväčším paradoxom je, že e-šport zviditeľnili práve samotní športovci (Neymar Jr, piloti F1,...).

V druhom ročníku školského kola si žiaci zvolili hru VALORANT, hru so silným dôrazom na taktiku, spoluprácu a schopnosti hráčov. Táto hra bola oficiálne vydaná 2. júna 2020 a začala sa vyvíjať v rokoch 2014-2015 pod pracovným názvom Project A. Tím vývojárov Riot Games chcel vytvoriť hru, ktorá by kombinovala prvky taktických hier typu Counter-Strike s aspektmi charakteristickými pre hero shooter (postavy s unikátnymi schopnosťami).  Odvtedy sa hra stala obľúbenou medzi hráčmi po celom svete a etablovala sa ako ďalší významný titul v oblasti e-športu.

Zažiariť pred spolužiakmi, kamošmi či pred celým Slovenskom môže v dnešný deň sedem  tímov z našej školy  z tried  I.MEO, I.KAO, I.TOK, II.NSD, II.MEO, III.MEO a IV.MEO. Víťaz školského kola bude súťažiť s tímami sabinovských základných škôl. Súťaž sa bude konať 23.2.2024.

Tešíme sa na veľa zaujímavých zápasov, kde máš šancu sledovať vychytané skills súťažiacich. Uži si spolu s nami atmosféru e-športového eventu a drž palce svojim spolužiakom, kamarátom z tímov: Lancuškare, Cickoši, Airforce, Enters, Slniečka, Majstri, Guma. Livestreamy  alebo  záznamy z hier si môžeš pozrieť na školskej youtubovej stránke.

• Fašiangová veselica

• K obdobiu fašiangov patria aj oslavy a veselice, preto sme sa vo štvrtok 1.2.2024 rozhodli zorganizovať na škole Fašiangovú veselicu. Pani učiteľky Hardoňová a Mačeková spolu so žiakmi 1.TOK vyzdobili aulu školy a zábava sa mohla začať.

Aulou znela hudba, vládla super atmosféra. Akciou nás sprevádzal perfektný DJ - Janko, ktorý tiež tancoval v rytmoch hudby a výborne mixoval pesničky. Rytmy hudby nenechali nikoho chladným a aj ten počiatočný ostych u niektorých žiakov úplne zmizol. V tanečných rytmoch si zatancovali aj učitelia, majsterky a aj náš pán riaditeľ. Aj takto sme spolu všetci na škole oslávili toto obdobie, zábavou a dobrou náladou. Žiaci prejavili spolupatričnosť medzi sebou navzájom, čo potvrdzuje, že sme inkluzívna škola. Na veselici sme mohli pocítiť aj živelnosť a typický rytmus rómskych tancov, ale aj moderných tanečných štýlov. Dievčatá boli oblečené v krásnych sukniach, čo ešte zvýraznilo atmosféru tohto dňa. Už teraz sa tešíme na ďalšie podobné akcie, ktoré budeme opäť organizovať. Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka a dobrá nálada nech vládne medzi nami každý deň.

• Medzitriedny florbalový turnaj

• Medzitriedny florbalový turnaj o putovný pohár riaditeľa školy - výsledky :

1. miesto: 4.MEO,

2. miesto: 1.MEO,

3. miesto: 3.MEO.

Najlepší strelec turnaja: Miloš B.

Najlepší hráč turnaja: Lívia H.

Výhercom srdečne blahoželáme!

• Fašiangové dobroty

• ​​​​Na Spojenej škole v Sabinove  žiaci pod vedením majsteriek odborného výcviku (Slávky Hmeľarovej, Gabriely Tkáčovej a Márie Sontágovej) síce nepripravili pre zamestnancov a žiakov zabíjačkové špeciality, ale fašiangové dobroty v podobe fánok a čerstvých šišiek ochutených výborným džemom.

Niektorí z nás slovo fašiangy radia k archaizmom, iní k folklóru a tí najmladší si spomenú na meno pekného herca, dabéra a podnikateľa Mareka Fašianga. Fašiangy je obdobie od Troch kráľov po škaredú, popolcovú stredu. Obdobie, v ktorom sa ľudia mali dosýta najesť, napiť, je spojené s  maškarnými bálmi a tanečnými zábavami, ale aj dedinskými zabíjačkami. Vrcholom fašiangov v minulosti bol fašiangový utorok, keď sa po mestách a dedinách konal maškarný sprievod. Fašiangová zábava končila úderom polnoci, v niektorých miestach na Slovensku fašiangy končili pochovávaním basy.

Popolcovou stredou začína pôstne obdobie, ktorého súčasťou je obmedzovanie jedla. Aj my si môžeme dať v tomto období mimoriadne predsavzatie, ako je zníženie množstva sladkostí, času stráveného „hladkaním“ svojho mobilu, hrania hier alebo pozerania na televízor. Tou najlepšou alternatívnou by bola zmena nášho životného štýlu na ten zdravší, tak držme si palce a urobme svoj prvý alebo ďalší krok.

• Olympiáda kritického myslenia

• Olympiáda kritického myslenia je súťaž pre študentky a študentov stredných škôl. Súťaž prebieha v dvoch vekových kategóriách a troch súťažných kolách.

V 1. kategórii sa školského kola olympiády zúčastnili Andreas D., Lívia H., Daniel D., Samuel B., Matej Dž. a Noah B. z I.MEO, Timotej P., Šimon G., Marek M. z II.MEO. Súťažiaci absolvovali 60-minútový online test, cieľom ktorého bolo posilnenie odolnosti voči dezinformáciám, overovanie správ, určovanie dôveryhodných zdrojov informácií a zlepšenie schopností korektne interpretovať dáta, štatistiky a grafy.
          Výsledky súťaže:
          1. miesto: Marek M. - postup do krajského kola,
          2. miesto: Andreas D.,
          3. miesto: Lívia H.

• Futsalový medzitriedny turnaj o pohár riaditeľa Spojenej školy.

• Dňa 15. 12. 2023 sa v našej telocvični konalo medzitriedne kolo futsalového turnaja. Zúčastnilo sa ho šesť tried.

Výsledky turnaja:

1 miesto: III.KTA

2 miesto: II.POS

3. miesto: IV.MEO

Najlepší strelec: Sebastián Š .

Najlepší hráč: František G.

Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným ĎAKUJEME za účasť a športové výkony.