• 21. február - Medzinárodný deň materinského jazyka

• Vtáka poznáš po perí, človeka po reči,“ hovorí slovenské ľudové príslovie.

21. február bol vyhlásený za Medzinárodný deň materinského jazyka, ktorého cieľom je pripomenutie, poznávanie a precvičovanie materinského jazyka.

Aj my sme si v tento deň,  formou jazykového okienka v rozhlase, ale aj riešením vedomostného testu, ktorým sme konfrontovali svoje vedomosti o materinskom jazyku medzi sebou, pripomenuli hodnotu a vzácnosť slovenského jazyka.

Uvedomili sme si, že je dôležité poznať cudzie jazyky, kultúru iných národov, ale predovšetkým by sme mali poznať ten svoj, najmilší, najsladší jazyk a nezabúdať na našu krásnu spisovnú slovenčinu.

Konfrontácie vedomostí dopadli takto:

1. miesto: III. MEA

2. miesto: I.MEO

3. miesto: II.MEA

Víťazom blahoželáme !!!

• Valentínska kvapka krvi...

• Buď odvážny a daruj krv! (dobrovoľní darcovia: Peter Bujňák a Alex Raca pod vedením Ing. Matiovej).

• OK v bedmintone

• V priestoroch športovej haly už tradične organizuje gymnázium DSA Sabinov okresné kolo v bedmintone žiakov stredných škôl. Výsledky turnaja, ktorý sa konal 13. 2. 2020, sú nasledovné:  v kategórii chlapcov skončili  naši žiaci na 2. mieste, v kategórii dievčat naše reprezentantky na 4. mieste.

• OK v basketbale

• Dňa 11. 2. 2020 sa v sabinovskej športovej hale konali majstrovstvá okresu v basketbale žiakov stredných škôl. Naše družstvo v kategórií dievčat získalo 3. miesto. Srdečne blahoželáme!

• Interreg - školenie PLC pre učiteľov - pokračovanie

• Lyžiarsky kurz - Drienica 2020

• Vyhodnotenie súťaže Expert geniality show

•

28. novembra 2019 na 663 školách súťažilo 13 836 Expertov z toho 30 bolo našich žiakov.  Pochváliť môžeme 3 našich Expertov, ktorí v oboch vybratých témach sa vo svojej kategórii umiestnili v prvej štvrtine rebríčka. Sú to Šimon Špinler z III.MEA, Damián Blaško z II.MEA a Alexander Rabinský z III.MEA, ktorý okrem toho získal celkové, 63. umiestnenie a tým sa stal TOP EXPERTOM. Okrem spomínaných študentov sa ďalším 4 podarilo získať rovnaké umiestnenie v jednej z tém, ktoré si vybrali. Sú to: Samuel Hmeľár, Adam Mišenko, Ľubomír Konečný, Damián Tomko. Srdečne blahoželáme a držíme palce v budúcom ročníku!

• Burza informácií stredných škôl a zamestnávateľských organizácií

• V stredu 12. februára 2020 sa v priestoroch Estrádnej sály Mestského kultúrneho strediska konala Burza informácií pre žiakov základných škôl na ktorej sme sa aktívne zúčastnili.

• Aha! Krásna matematika

• Kým v bežnom vzdelávaní vnímame informácie predovšetkým prostredníctvom zraku a sluchu, dnes sme návštevou medzinárodnej výstavy „Aha! Krásna matematika“  z vedeckého centra Hevelianum v meste Gdaňsk z Poľska a Triérskej Univerzity z Nemecka žiakom ponúkli učenie, kde okrem zraku a sluchu mohli zapájať aj ostatné zmysly. Rozvíjali svoju tvorivosť, fantáziu a vedomosti, vďaka mnohým interaktívnym stanovištiam venovaným práve matematike.

Inšpirovaní aténskou výchovou, sme nezabudli ani na krásu tela a voľné chvíle pred odchodom domov si žiaci mohli skrátiť návštevou trampolínového centra.

• Projekt Interreg - slovenské regionálne jedlá