• Obvodné kolo študentov stredných škôl vo florbale

• Dňa 7.3. sa v našej telocvični konalo obvodné kolo florbalového turnaja škôl. Zúčastnili sa ho štyri stredné školy:

Spojená škola, SNP 16, Sabinov

Gymnázium Lipany

Stredná odborná škola podnikania a služieb Lipany

Súkromné gymnázium DSA Sabinov

Výsledky turnaja:

1. miesto: Gymnázium Lipany

2. miesto: Súkromné gymnázium DSA Sabinov

3. miesto: Stredná odborná škola podnikania a služieb Lipany

Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným ĎAKUJEME za účasť a športové výkony.

• 6. marec 2024 - Jarná kvapka krvi

• Záujem a chuť darovať krv mali naši žiaci a pedagógovia:

Lenka S. (II. NSD), Martina Č. (II. NSD), Jakub S. (III. MEO), Mgr. Zuzana Čekanová (pedagóg) a pravidelní darcovia Mgr. Milan Smolko a Ján Gargalovič.

Ďakujeme za tých, ktorým Vaša krv pomôže.

• Lyžiarsky kurz v stredisku SKI Lysá

• V dňoch od 19. do 23. februára žiaci prvého ročníka absolvovali Lyžiarky výcvikový kurz. Pod dozorom Mgr. Jozefa Malcovského a Mgr. Lukáša Višňovského sa pokročilí lyžiari zdokonalili v technike lyžovania a začiatočníci a nelyžiari získali základné zručnosti lyžovania a bezpečného pohybu na svahu.

Veríme, že si odniesli krásne spomienky a športové zážitky z lyžiarského kurzu a peknej prírody.

• Zahraj si s nami Valorant

• V predprázdninový piatok sa na našej škole konala súťaž stredných a základných sabinovských  škôl v e-športoch Zahraj si s nami Valorant. Zažiariť pred spolužiakmi a kamarátmi  mohli žiaci troch tímov zo Základnej školy Komenského 13 v Sabinove - FC NÁM SA NECHCE, PABLO ENJOYERS, KEČUPÁRI, tím NGREEN z Cirkevnej základnej školy sv. Jána Krstiteľa  a víťaz nášho školského kola  tím ENTERS.

Valorantské zápolenie môžeš sledovať ako lifestreamy alebo záznamy  na našej školskej youtubovej stránke. Realizačný tím v zostave Mgr. Smolko, Ing. Šomják, Mgr. Tutoky a Mgr. Skladaná spolu s vedením školy odmení víťazov súťaže zaujímavými cenami na pôde ich školy. Tešíme sa na ďalší ročník a ďalšie dravé  súťaženie.

• Prednáška na tému „Šikana a Kybergrooming“

• Dňa 20.02.2024 sme privítali zástupcov Káčka Prešov – Občianske združenie Ipčko, ktorí  uskutočnili na našej škole prednášku na tému „Šikana a Kybergrooming“.  Káčko je kontaktným bodom pre ľudí v krízových životných situáciách a špecifickou krízovou službou. Je mostom, ktorý prepája linky pomoci: IPčko.sk, Krízovú linku pomoci (0800 500 333) a osobnú psychologickú pomoc, o ktorú sa môžu naši žiaci v ťažkostiach oprieť. Psychologická pomoc v Káčku je bezplatná, funguje krátkodobo a anonymne.

• Zahraj si s nami Valorant

• Dňa 23.2.2024 sa uskutoční v priestoroch Spojenej školy súťaž sabinovských stredných a základných škôl v e-hre VALORANT.

Program:

8.15                Privítanie účastníkov a otvorenie súťaže

8.30                Vyžrebovanie súpera

8.35 -12.00     Valorantské zápolenie

Žiaci si môžu priniesť svoj herný set (myš/klásvesnicu/slúchadlá). Pre súťažiacich bude pripravené malé občerstvenie. Na školskej youtubovej stránke bude súťaž streamovaná. Vyhodnotíme prvé tri miesta a víťazov odmeníme priamo na pôde ich školy.

• DOD na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.

• ​​​​​​​​​​​​​Dňa 20.2.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili Dňa otvorených dverí na GTF PU v Prešove. Na tomto podujatí sa žiakom otvorili nové možnosti vnímania rozvoja osobnosti a vlastného uplatnenia sa na výbere vysokej školy.

Zároveň tento DOD môže byť aj pokračovaním doterajšieho úsilia našich žiakov v oblasti ďalšieho vzdelávania.

Veľkým obohatením tohto podujatia bola aj samotná prítomnosť arcibiskupa Prešovskej archieparchie vladyku Jozefa Jonáša Maxa.

DOD žiakov veľmi zaujal a už je na nich ako sa rozhodnú.

• Valentín

• Jedným z najsladších dní v roku je nepochybne Valentín. Deň, kedy majú všetci k sebe akosi bližšie. Aj u nás si prostredníctvom valentínskej pošty mohli žiaci a zamestnanci školy poslať navzájom odkaz. Mnohí to veru aj využili, a tak sa 14.2. poštová schránka postupne zapĺňala.

Neostávalo iné ako poštu doručiť, preto sa žiaci I.TOK v spolupráci s pani učiteľkou Mačekovou zahrali na doručovateľov. Odmenou im boli milé úsmevy a pohľady obdarovaných ľudí, ktorí si prekvapení odkazy prečítali. Veríme, že ich to potešilo a už teraz sa tešíme na ďalší rok.

• Kritické myslenie - workshop

• Kritické myslenie je schopnosť myslieť jasne a racionálne, pričom sa dôkladne chápe a vníma logické spojenie medzi jednotlivými myšlienkami. Už od nepamäti bolo kritické myslenie predmetom rôznych úvah a bolo základom učenia mnohých filozofov. Preto sme uvítali možnosť zrealizovať na škole workshop pod vedením lektora Filipa Mroča na tému Kritické myslenie a sociálne siete, ktorý je súčasťou organizácie Zmudri.sk.

Workshop sa uskutočnil 15.2.2024 pre žiakov 3.MEO. Žiaci pracovali v tímoch s konkrétnymi príspevkami zo sociálnych sietí, s cieľom vybudovania stratégií, podľa ktorých sa budú vedieť kriticky rozhodovať, komu a čomu majú veriť a naopak čomu nemajú veriť.

Workshop trval 2 vyučovacie hodiny, počas ktorých sa žiaci naučili kriticky rozhodovať a podporiť svoje kritické myslenie v praxi. Veríme, že tento workshop im pomohol pri posilnení ich kritického rozhodovania.