• Beseda s Jarom Slávikom

• 16. apríla 2024 sa žiaci z I.MEO stretli s hudobným producentom a porotcom slávnej talentovej šou – Jarom Slávikom. Ten im bližšie priblížil svoju knihu Talent. Žiakov v mnohom inšpiroval, najmä keď rozprával o kreatívnom priemysle. V otvorenej debate o všetkom možnom im prezradil aj kúsok zo svojho súkromia, zo školských čias, ale i zo svojho podnikania a z natáčania šou Československo má talent. V závere sa s ním mohli žiaci vyfotografovať a prehodiť ešte pár slov súkromne.

• Podpora zdravých stravovacích návykov u žiakov našej školy

• V dnešnom uponáhľanom svete sa stáva, že strava mladých ľudí trpí kvôli nedostatku času a náročným denným harmonogramom. Avšak výchova zdravých stravovacích návykov je kľúčová. Pravidelné stravovanie, najmä v škole, môže mať významný vplyv na fyzické aj duševné blaho žiakov.

S cieľom podporiť zdravý životný štýl a pravidelné stravovanie žiakov sme v našej škole zorganizovali ďalšiu školskú aktivitu "Domáca desiata". Je zameraná na poskytovanie zdravých a chutných možností na desiatu pre našich žiakov. Žiaci majú možnosť doplniť si energiu počas dňa, aby sa mohli plne sústrediť na svoje štúdium a aktivity. Desiata by mala byť súčasťou každodenného režimu a mala by obsahovať vyvážené množstvo živín a vitamínov.

V rámci našej školskej akcie ponúkame žiakom niekoľko variantov, ktoré sú nielen chutné, ale aj prospešné pre ich zdravie. Patria medzi ne chlieb natretý s bravčovou masťou s medvedím cesnakom alebo jarnou cibuľkou. Sladký variant je chlieb natretý maslom a medom alebo džemami z malín, marhúľ a višní.

Medvedí cesnak a jarná cibuľka sú plné antioxidantov a vitamínov, ktoré posilňujú imunitný systém a chránia pred značným množstvom chorôb. Bravčová masť obsahuje nasýtené aj nenasýtené tuky, ktoré sú dôležité pre správnu funkciu organizmu. Kravské maslo je zdrojom zdravých tukov a vitamínu D, ktoré sú dôležité pre vývin mozgu a kostí. Domáce džemy bez umelých prísad sú zasa skvelým zdrojom vitamínov a vlákniny.

Veríme, že "Domáca desiata" nie je len spôsobom na posilnenie zdravých stravovacích návykov u našich žiakov, ale aj príležitosťou na vytvorenie príjemnej a podporujúcej atmosféry v našej škole. Konzumácia zdravej stravy predstavuje jeden z prvých krokov pri formovaní zdravého životného štýlu u našich žiakov a sme radi, že môžeme aktívne podporovať tento dôležitý aspekt ich života aj prostredníctvom takýchto školských aktivít.

• Okresné kolo v bedmintone

• Dňa 5.4.2024 sa v športovej hale v Sabinove uskutočnilo okresné kolo v bedmintone chlapcov a dievčat. Našu školu reprezentoval:i Lívia H., Zuzana Dž., Noah B., Matej Dž. a Sebastián T. Dievčatá si v tuhých bojoch vybojovali krásne tretie miesto a naši chlapci sa stali víťazmi turnaja a vybojovali si postup na Krajské kolo v Poprade. Našim reprezentantom srdečne gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov.

• Deň učiteľov v MsKS Sabinov

• 28. marec je špeciálnym dňom pre každého učiteľa. V tento deň si totiž pripomíname výročie narodenia Jana Amosa Komenského. Pri príležitosti tohto sviatku sa zúčastnili aj učitelia Spojenej školy, SNP 16 v Sabinove podujatia pod názvom Deň učiteľov, ktoré organizovalo mesto Sabinov a ZUŠ Sabinov.

Počas podujatia boli predstavení riaditelia, pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci, ktorí si prevzali ocenenia a prihovorili sa publiku. Spojenú školu, SNP 16 tento rok reprezentoval majster odbornej výchovy, pán Jozef Mihalik. Srdečne blahoželáme k oceneniu!

• Stredoškolská odborná činnosť

• • Krajské kolo 46. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti sa konalo dňa 26. 03. 2024 na Strednej odbornej škole technickej v Prešove.

Aj Spojená škola Sabinov sa zapojila do tejto súťaže v odbore 10 Stavebníctvo, geodézia, kartografia kde daný odbor reprezentoval žiak III.MEO Knapik A, školiteľom jeho práce bol Mgr. Tutoky M, za odbor 08 Cestovný ruch, hotelierstve, gastronómia vystúpili žiačky III.KTA Giňová S. a žiačka I.KAO Bilá K, ktorých školiteľkami boli Bc. Hmeľarová S. a Mgr. Mačeková M.

Učastníci prezentovali svoje práce na odbornej úrovni pred skúšobnou komisiou. Ďakujeme žiakom aj školiteľom za aktívnu prácu, ktorá bude inšpiráciou aj pre iných.