• Riaditeľka Spojenej školy, SNP 16 v Sabinove na základe pokynu ministra oznamuje, že v zmysle Usmernenia na hodnotenie žiakov v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020 sa na konci školského roka nebudú klasifikovať predmety: Etická výchova a Náboženská výchova. Na vysvedčení sa uvedie, že žiak predmet absolvoval.

Ostatné predmety v rámci záverečného hodnotenia na konci školského roka budú klasifikované.

Pri záverečnom hodnotení sa bude prihliadať predovšetkým na osobitosti, možnosti a individuálne podmienky na domácu prípravu počas prerušeného vyučovania v škole.

• 3D tlač rámov ochranných štítov

• Spojená škola a jej zamestnanci sa zapojili do 3D tlače ochranných štítov pre zdravotníkov. Kontaktovali sme iniciatívu "Pomôž nemocnici", ktorá zvozom tento týždeň vyzdvihne a skompletizuje 22ks ochranných štítov. Taktiež sme vytlačili na našej 3D tlačiarni ďalších 12ks rámov s ochrannými fóliami v spolupráci s firmou Cofin, ktorá nám fólie bezplatne darovala.V tlačení budeme naďalej pokračovať a ďalšie štíty budú určené pre zariadenia v okrese Sabinov.

• Oznam

• Vážení kolegovia, milí žiaci, vážení rodičia!

Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu, Branislav Gröhling dňa 26. marca 2020 oznámil, že vyučovanie v školách sa prerušuje až do odvolania. S týmto rozhodnutím dochádza k nasledovným zmenám:

• ruší sa externá časť a písomná forma internej časti maturitnej skúšky.
          • ústna forma internej časti maturitnej skúšky sa bude konať do dvoch týždňov od obnovenia vyučovania, najneskôr do 30. júna 2020
          • praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky sa vykoná vo forme a s obsahom, ktoré riaditeľ školy prispôsobí podľa aktuálnych možností školy, pracoviska praktického vyučovania alebo pracoviska zamestnávateľa,.
          • záverečné skúšky sa uskutočnia najskôr dva týždne od odvolania prerušenia školského vyučovania; praktická časť záverečnej skúšky sa vykoná vo forme a s obsahom, ktoré riaditeľ školy prispôsobí podľa aktuálnych možností školy, pracoviska praktického vyučovania alebo pracoviska zamestnávateľa,
          • predpokladá sa, že školský rok sa skončí 30. 6. 2020,
          • prihlášky na stredné školy bude možné podať do 15. mája 2020, potvrdenie od lekára na prihláške nebude potrebné,
          • prijímacie skúšky na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. 6. 2020.

Všetkým prajem pevné zdravie, veľa síl a trpezlivosti. O ďalších zmenách, pokynoch či nariadeniach vás budeme včas informovať.

Mgr. Mária Futejová, riaditeľka školy

• Oznam

• Oznamujeme žiakom, zamestnancom a verejnosti, že od 16. 03. 2020 škola funguje v obmedzenom režime,
          preto nás v prípade potreby kontaktujte na mailovej adrese: riaditel@sos-sb.vucpo.sk
          alebo na tel. čísle 0949 428 125.

Služba v škole je denne od 9:00 do 12:00 (ohláste sa zvončekom na vrátnici).

Ak bude niekto zo zamestnancov alebo žiakov školy pozitívne testovaný na koronavírus,
          prípadne bude v osobnom kontakte s takouto osobou,
          žiadame, aby to bezodkladne nahlásil riaditeľke školy na tel.  čísle 0949 428 125.

• Oznam a pokyny pre žiakov

• Na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR sa v čase od 16. 3. do 27. 3 2020 vyučovanie na škole prerušuje.

Vzdelávací proces však pokračuje aj naďalej, pričom sa mení jeho forma z prezenčnej na dištančnú, tzn. že žiaci ostávajú doma a so svojimi učiteľmi komunikujú elektronicky cez  EduPage alebo email.

Dôrazne upozorňujem žiakov, že  sú povinní:

1. denne kontrolovať informácie na EduPage, alebo v mailoch, ktoré zvyčajne používajú na komunikáciu

s učiteľom daného predmetu;

2. pracovať podľa pokynov učiteľov jednotlivých predmetov a plniť úlohy, ktoré im budú zadávané.

Oznam pre pedagogických zamestnancov

Stretnutie 16 03.2020 o 9:00 sa ruší. Pokyny dostanete mailom.

V Sabinove 15. 3. 2020

Mgr. Mária Futejová