• Expert geniality show

Dnes (29. 11. 2018) sme držali palce aj našim 33 súťažiacim, ktorí sa zapojili do celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov základných a stredných škôl Expert geniality show v kategóriách 012 a 034. Na vyskúšanie svojich vedomostí si mohli vybrať dve z nasledujúcich tém:

• Dejiny, udalosti, umenie
    • Mozgolamy
    • Svetobežník
    • Tajomstvá prírody
    • Do you speak English?
    • Góly, body, sekundy

Usporiadateľ zverejní čiastočné výsledky súťažiacich na webovej stránke www.sutazexpert.sk 21.12.2018 a kompletné výsledky najneskôr 15. januára 2019.

• Vyhodnotenie "Hodina deťom 2018"

• Silná ruka stredných škôl

Na majstrovstvách Slovenska v súťaži Silná ruka stredných škôl sme 23. novembra 2018 získali 3. miesto v kategórii do 65 kg vďaka nášmu žiakovi M. Stolárikovi zo IV.MEA. Srdečne blahoželáme!

• PLC systémy SIEMENS

školenie

Naša škola si uvedomuje význam automatizácie a robotizácie v priemysle, preto neváhala a investovala do najmodernejších zariadení a systémov PLC SIEMENS pre výuku našich žiakov.

• ZMIERENIE TOUR

(umelecká akcia)

• OK stolný tenis

Získali sme 1. miesto v okresnom kole v stolnom tenise. Blahoželáme víťazom!

• Silná ruka

• Študentská kvapka krvi

...nevyhovárali sme sa a darovali sme krv! (dobrovoľní darcovia: Kišeľa, Duda, Marton, Spišiak, Varga, Sontág, Gladiš, Hudák, Nedeliak, Šoltýs, Goliáš, Hrabčáková, Polak, Duždová, Chovanec)

• Na nový level

Milí študenti, rodičia a priatelia našej školy, zatiaľ v hlasovaní Na nový level sme na  88.- 89. mieste. Prosíme, hlasujte! (htts://nanovylevel.skĎakujeme za každý váš hlas.

• Prednáška

.

Dnešná prednáška pre žiakov s psychologičkou Mgr. Zajacovou o závislostiach. Za organizáciu ďakujeme Mgr. Angelovičovi - výchovnému poradcovi školy.

• Oznam pre rodičov

• Deň pomoci deťom

9. november sa stal Dňom pomoci deťom, počas ktorého sme mohli prispieť peňažnou sumou a pomôcť tak deťom, mladým ľuďom a ich rodinám prekonávať náročné životné situácie. Tento deň je súčasťou celoročnej verejnej zbierky Hodina deťom, ktorú organizuje Nadácia pre deti Slovenska. Ďakujeme všetkým za príspevok a osobitne dobrovoľníkom M. Hrabčákovej, S. Andraščíkovi, R. Polákovi, M. Chovancovi, M. Falatovi a R. Molčanovi.

• O nás

- študijné odbory , učebné odbory, nadväzujúce formy štúdia - nadstavbové, pomaturitné, skrátené ( denné a externé).

• Hodnotový systém

Dnes (8.11.2018) sa žiaci III.MEA zúčastnili na prednáške na tému Hodnotový systém, ktorú pre nich pripravila riaditeľka Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove Mgr. Richmanová-Fabišíková. Formou skupinovej práce žiaci zhodnotili klady a zápory štúdia na strednej škole, ktoré boli základom ďalšieho zvýšenia motivácie žiakov k učeniu.

• Škola v knižnici

• Čitateľský maratón

Žiaci I.MEA sa 6.11.2018 aktívne a najmä s úsmevom zapojili do Sabinovského čitateľského maratónu, ktorý organizovali MsKS v Sabinove a  Mestská knižnica v Sabinove s témou Čítanie z knihy našich najbližších susedov.

• OK futsal

Získali sme 1. miesto v OK vo futsale a postup na KK. Blahoželáme!

• Burza práce a informácií

(výstava)

Naša škola sa zúčastnila na Burze práce a informácií 8. novembra 2018 v Prešove.

• Cesta za umením

Piatkové ráno jesenné, prinieslo zmeny milé,
    lebo nebolo ako každé iné,
    učiteľky so žiakmi v buse bavili sa spontánne,
    odfotili v Košiciach sa pri spievajúcej fontáne.
    Do divadla sa spoločne pobrali,
    hru Rimanka s nezvyčajným záujmom sledovali.
    Ani v učení nezaháľali,
    a jednu z maturitných tém v priamom prenose sledovali.
    Na konci „akcie“ s umením neskoncovali
    a tieto verše vo vlaku spoločne zrýmovali.

• Záložky

Do projektu školskej knižnice Nenechajme knihy zapadnúť prachom sa 24.10.2018 zapojili aj naši žiaci III.KSA a I.MEA a opäť ukázali svoju šikovnosť pri tvorbe záložiek do kníh.

• Spojená škola, SNP 16, 083 01 Sabinov
    SNP 16, 083 01 Sabinov